Wersje językowe
Producenci

 

 

Pościel dziecięca i młodzieżowa nie może być nudna
Pościel dziecięca i młodzieżowa nie może być nudna

 

 

 

 

 

POŚCIEL DLA NIE DOROSŁYCH

Wiemy już jak ważne, by sen był dobry. Taki, w którym nasze ciało i umysł regeneruje się i zbiera siły na kolejny dzień. Zasada dotyczy szczególnie dzieci, które rosną, rozwijają się i uczą. Na to czy sen będzie miły i przyjemny ma wpływ nawet pościel, w jakiej śpią, bo przecież przyjemniej zasypia się w czymś, co się lubi i co się podoba.

 

 

 

 

Ach śpij, kochanie

Małe dzieci szczególnie zwracają uwagę na kolory, wzory i ozdoby. Nie ważne czy to chłopiec, czy dziewczynka, każdy maluch lubi się otaczać przedmiotami obrazującymi zwierzęta, postaci z bajek i ulubione zabawki. Dlatego maluchy o wiele chętniej kładą się do łóżeczka ozdobionego pościelą ze słonikami czy żyrafami. Ale nie mogą to być zwierzęta sfotografowane, idealnie odzwierciedlone. Wizerunki zwierząt, które lubią dzieci to postaci przerysowane, mające ludzkie cechy. Takie, które potrafią się uśmiechać, noszą ludzkie, kolorowe ubrania czy skaczą na skakance. Łatwiej malucha przekonać do wyprowadzki z łóżka rodziców, kiedy z jego własnego woła je uśmiechnięta postać z bajki.

 

 

Szkoła stylu

Starsze dzieciaki bywają bardziej wybredne. Okres wczesnoszkolny to czas, kiedy przeistaczają się z malucha-przedszkolaka w duże (w ich mniemaniu) dziecko. Umiejętność posiadania własnego zdania zaczyna się przejawiać także w kontekście wystroju wnętrz. Poza tym bardzo liczą ze zdaniem koleżanek oraz kolegów, podążają za szkolnymi trendami. I choć wciąż w ich pokoju króluje dziecięcy bałagan, to zabawki i elementy wyposażenia dobierane są już w bardziej wysublimowany sposób. Chłopcy interesują się pojazdami z punktu widzenia mechaniki, rozróżniają ich rodzaje i modele, dziewczynki z kolei stawiają na dziewczęcą modę. Wciąż lubią księżniczki i wróżki, ale muszą być już one wzorem do naśladowania, a nie tylko postacią z bajek.

 

 

Emotki na poprawę nastroju

Kto zna choć jednego nastolatka, ten wie jak trudny to okres w życiu człowieka. Burza hormonów, pierwsze związki, bunt. Nastolatek często zamyka się w pokoju, by odreagować złość lub by po prostu pobyć sam na sam z własnymi myślami. Te myśli najlepiej układają się w łóżku, ale nigdy w łóżku z dziecięcą pościelą! Dla nastolatka posiadanie czegokolwiek, co kojarzy się z dzieckiem to zniewaga i plama na honorze. Tymczasem to jeszcze nie etap na przedmioty zupełnie „dorosłe”. Bywa, że trzeba się naprawdę natrudzić, by zaproponować nastolatkom coś, co zostanie zaakceptowane bez marudzenia. Najlepiej zatem pozwolić im na samodzielny wybór lub sprawić by choć mieli poczucie, że dokonali go sami. Wtedy na pewno wybiorą przedmioty z pogranicza świata fantasy lub bajek, ale już owiane dorosłością. Na tym etapie życia świetnie sprawdzają się motywy zwierząt (ale już realnych!) lub wzory humorystyczne, jak emotikony, które nie są poważne jak sprawy dorosłych, ale już nie dziecięce – właśnie takie, jak natura nastolatka.

 

 

 

 

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl